Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy

Port Lotniczy Gdańsk obsługuje jeden z najsilniejszych regionów metropolitalnych w Polsce i w Europie. Bogata siatka połączeń lotniczych do około 80 destynacji, 5 milionów obsłużonych pasażerów rocznie oraz multimodalność miejsca oferują doskonałe możliwości komunikacji nie tylko całemu Trójmiastu, ale i Pomorzu. Jako trzeci co do wielkości w Polsce, stanowi główne lotnisko dla Polski północnej.

 

Port Lotniczy Gdańsk jest często pierwszym miejscem, z jakim mają styczność biznesmeni i inwestorzy międzynarodowi. Stworzenie Airport City Gdańsk będzie naturalną konsekwencją i źródłem rozwoju Regionu i Lotniska, wpisującym się w światowy trend biznesowy i urbanistyczny.

Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o.

ul. Słowackiego 200
80-298 Gdańsk

projekt - PiG Architekci

Za koncepcję wraz z dokumentacją projektową odpowiada warszawskie biuro architektoniczne PIG Architekci, które jest autorem wielu projektów budynków mieszkaniowych, biurowych oraz użyteczności publicznej na terenie całej Polski, takich jak: rozbudowa Terminalu Pasażerskiego T2 Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Nowe Centrum Łodzi, stadiony piłkarskie w Olsztynie i Chorzowie, Izba Skarbowa w Poznaniu, rozbudowa Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków Balice oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.